متاسفانه در بازار برنج تقلب های گسترده ای رخ می دهد و به همین دلیل شاهد قیمت های عجیب و حتی ارزان تر از بازار  شمال ، در مناطق مختلف کشور هستیم!

اما چرا؟!

نکته مهم این است که با قاطی کردن برنج های پر محصول داخلی و یا بی کیفیت خارجی با برنج های مرغوب، به راحتی می توان قیمت آن را پایین آورد و به دلیل نبود شناخت کافی نسبت به برنج آن را به اسم برنج طارم و یا دیگر برنج های با کیفیت داخلی به فروش رساند.

به طور مثال برنج شیرودی یکی از انواع برنج های پر‌محصول است. برنج شیرودی شکل دانه بسیار نزدیک به طارم دارد اما هیچ عطری نداشته و ‌به کیفیت طارم نمی رسد. به همین دلیل سود جویان برنج شیرودی را به همراه برنج طارم با درصد زیادی مخلوط می کنند و به اسم برنج طارم معطر به فروش می رسانند. مخلوط برنج شیرودی با برنج طارم، به دلیل عطر زیاد طارم قابل تشخیص نیست، چرا که عموم مردم شناخت کافی در مورد برنج ندارند، در صورتی که قیمت برنج شیرودی نزدیک به ۶۰ درصد ارزان تر از برنج طارم می باشد،  با یک حساب سر انگشتی میزان سود دلالان از اختلاط برنج قابل محاسبه است. این اتفاق برای انواع برنج های خارجی هم رخ می دهد که برنج های بی کیفیت خارجی را با برنج های داخلی مخلوط کرده و به اسم برنج ایرانی با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسانند.

بینج بار قصد دارد با آموزش های مختلف در این حوزه، تمامی مشتریان عزیز را با انواع برنج آشنا کرده و با شفاف سازی کیفیت از اینگونه تقلب ها جلوگیری کند.

قیمت گذاری در بینج بار

بینج بار، پس از دریافت نمونه برنج از کشاورز و چندین مرحله کنترل کیفیت، قیمت پیشنهادی کشاورز را بر اساس کیفیت محصول بررسی می کند. در صورت به توافق رسیدن با کشاورز، به شرط تایید کیفیت محصول توسط کارشناسان بینج بار، محصول کشاورز در وبسایت قرار می گیرد. این سیاست قیمت گذاری، باعث کنترل قیمت برنج کشاورزان بر اساس کیفیت واقعی آن شده و از سو استفاده سودجویان و قیمت گذاری غیر منطقی جلوگیری می کند. به طور کلی قیمتی که در سامانه بینج بار قرار می گیرد، قیمت توافق شده با کشاورز به علاوه هزینه های بسته بندی، کنترل کیفیت و آزمایشگاه می باشد.

مزیت بینج بار

تمامی محصولات بینج بار در نهایت به آزمایشگاه پژوهشکده ژنتیک برنج دانشگاه کشاورزی مازندران رفته و پس از تایید کیفیت و اصالت کالا در وبسایت قرار می گیرد تا شما هزینه واقعی محصول با اصالت و ‌کیفیت صد در صد تضمینی را پرداخت کنید. همچنین ما با همکاری پژوهشکده ژنتیک برنج، برای همه محصولات گواهی اصالت کالا صادر می کنیم و در کنار هر بسته یک تستر رایگان از همان محصول برای شما قرار می دهیم. بعد از مصرف تستر در صورت نارضایتی از خرید، به هر دلیلی می توانید محصول را به صورت رایگان مرجوع کنید.